Üç Ay Boyunca Suda Kalan iPhone 12’nin Sorunsuz Çalıştığını İddia Eden Dalgıç Kafaları Karıştırdı

Apple’ın 2020 yılında kullanıcılarıyla buluşturduğu iPhone 12 serisi, IP68 dayanıklılık derecesiyle piyasaya sürülmüştü. Telefonun maksimum 6 metre derinliğe ve 30 dakikaya kadar suya dayanıklı olduğu belirtilmişti. Fakat Amerika Birleşik Devletleri’nde meydana gelen bir olayda bu sınırların oldukça üstüne çıkıldığı iddia edildi.

Kaynak: https://appleinsider.com

Kuzey Kaliforniya’da yaşayan Lee adındaki bir dalgıç, teknoloji sitesi AppleInsider’a ulaşarak suyun derinliklerinde iPhone 12 bulduğunu paylaştı.

Lee’nin iddiasına göre, bulduğu cihaz, üç aydır nehirdeydi ve hala çalışmaya devam ediyordu.

Stanislaus Nehri’nde temizlik yapan dalgıç, olayın 10 Kasım’da yaşandığını ifade etti.

Lee, yosun kaplı cihazı bulduktan sonra temizleyip kuruması için birkaç gün kenara bıraktığını söyledi. 6 gün sonra ise şarja takıp çalıştığını görünce oldukça şaşırdığını belirtti.

Telefonda şifre olmadığını belirten adam, bu sayede fotoğraflara ulaştığını ve en son 4 Eylül günü aynı nehirde çekilen bir videoyla karşılaştığını anlattı.

Bu durumdan yola çıkarak da telefonun üç aydan daha fazla süredir çalıştığını ortaya koydu. Lee, cihazın sahibini halen bulamadığını ancak arayışının sürdüğünü aktardı.

Haberin kaynağında konuya ilişkin olarak bir görsel paylaşılmadığı için sosyal medyada da birçok kullanıcı, bu durumu gerçekçi bulmadı ve reklam olarak değerlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x