3600 Ek Gösterge’de Yeni Gelişme

Ankara’da geçtiğimiz günlerde gerçekleşen önemli bir toplantıda, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan bir araya geldi. Toplantıda, 3600 ek göstergeyle ilgili yapılan çalışmalar ele alındı ve bu düzenlemenin ne zaman hayata geçirileceği merak konusu oldu.

MEMUR-SEN’İN TALEPLERİ: 3600 EK GÖSTERGE İÇİN HIZLI ADIMLAR ATILMASI İSTENİYOR

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın Bakan Vedat Işıkhan ile gerçekleştirdiği görüşmede, birinci dereceye 3600 ek gösterge verilmesi çalışmalarının bir an önce başlaması ve hızla uygulanması gerektiği vurgulandı. Yalçın, geçtiğimiz günlerde Bakanlığa resmi bir yazı iletilerek, 7. Dönem Toplu Sözleşme kapsamında kayıt altına alınan birinci dereceye 3600 ek gösterge verilmesi çalışmalarının hemen başlatılmasını talep ettiklerini belirtti.

YALÇIN’IN DİĞER ÖNERİLERİ: KORUYUCU GİYİM VE YİYECEK YARDIMI KONUSUNDA ÇÖZÜM ODAKLI ADIMLAR ATILMASI İSTENİYOR

Ayrıca, Yalçın, 4688 sayılı kanunun revize edilmesi, Harcırah Kanunu ile Devlet Memurlarına Yiyecek Yardımı Yönetmeliği’nin güncellenmesine dair önerilerini Bakan Işıkhan’a ilettiklerini söyledi. Toplantıda, toplu sözleşme hükümlerinin uygulanması ve koruyucu giyim malzemesi hükmünün sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmesi konularında da çözüm odaklı adımlar atılması gerektiğine vurgu yapıldı.

BAKAN IŞIKHAN’IN AÇIKLAMASI: MEMUR-SEN İLE İŞBİRLİĞİ DEVAM EDECEK

Bakan Işıkhan ise Memur-Sen ile diyalog mekanizmasının süreceğini belirterek, kamu görevlilerinin talep ve beklentilerini önemsediklerini ifade etti. Gerekli çalışmaların hayata geçirilebilmesi için yetkili sendika olan Memur-Sen ile işbirliğinin devam edeceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x